26 Following
jutehand7

jutehand7

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://squareblogs.net/errormuseum9/kancelaria-upadlosc-konsumencka-9zhl
Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://prawnikrzeszow105.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24606383-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://prawnik236.werite.net/post/2021/12/19/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-18-6

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - jak wiele zajmuje syndyk?Badając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chcielibyśmy rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. W pierwszej kolejności należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.